QuestWorld

EnglishPolish
EnglishPolish

O nas

Poznaj bliżej naszą wizję gier terenowych

Kim jesteśmy?

Łączy nas pasja do gier. Od lat tworzymy zgrany zespół, który namiętnie gra we wszelakie gry, rozwiązuje łamigłówki, a przede wszystkim tworzy swoje własne scenariusze. 

Norbert Zieleniak

"Od zawsze marzyłem o przenoszeniu filmów do rzeczywistości. dzięki Quest Word w końcu jest to możliwe !."Kuba Mazurek

"Jak nauczać sprytu i pracy zespołowej ? Za pomocą przygód w terenie wraz z przyjaciółmi rozwiązując ciekawe zagadki."

Naszym celem jest powiększenie rynku o nowe gry terenowe, aktywizując i integrując ludzi na świeżym powietrzu.

Naszym celem jest powiększenie rynku o nowe gry terenowe, aktywizując i integrując ludzi na świeżym powietrzu.

Czym się zajmujemy?

Od 2015 roku hobbystycznie zaczęliśmy zajmować się grami terenowymi.

Zaczęło się niewinnie od organizacji gier dla znajomych. Szybko jednak okazało się, że gry cieszą się dużym zainteresowaniem. Od tamtego roku corocznie organizujemy gry terenowe dla dzieci na obozach sportowych w dziwnówku. Zdarzało się  również organizować gry dla szkół. Ponadto braliśmy udział w kilku projektach społecznych organizowanych przez domy kultury, również jako twórcy gry, gdzie w największym projekcie brało udział ponad 500 osób! Dzięki tymże projektom uzyskaliśmy również dyplom ….  W międzyczasie zaczęliśmy powoli myśleć nad przyszłością i doszliśmy do wniosku, że gry terenowe cieszą się coraz większą popularnością w polsce, a co za tym idzie rynek jest otwarty na nowe pomysły. W przyszłości chcielibyśmy realizować swoje autorskie pomysły na gry, zarabiając na tym na życie.

Innowacyjne pomysły

Z pieniędzy z zakończonych już projektów kupiliśmy sprzęt, przyłączyliśmy się do firmy i zaczęliśmy prace nad pełnoprawną, grą w Parku doświadczeń. Gra docelowo ma trwać godzinę i dwadzieścia minut. Będzie to gra fikcyjna osadzona w wykreowanym przez nas świecie, skupiająca się na poznawaniu fabuły oraz odnajdywaniu oraz rozwiązywaniu zagadek pozostawianych przez nas na terenie całego parku. Graczę będą dostawać na początku gry tablet z naszą aplikacją oraz plecak z zagadkami. W parku będą poukrywane skrzynki z zagadkami. Ponadto planujemy do końca roku wprowadzić jeszcze dwie oferty przeznaczone na imprezy integracyjne oraz urodziny,zarówno dla starszych jak i młodszych. Pierwsza z nich jest to fotogra. Gracze po pobraniu naszej aplikacji mają za zadanie robić zdjęcia wyznaczonym przez nas obiektom w okolicy, oraz robić zdjęcia przeciwnym graczom zabierając im zebrane punkty. Gracz który zbierze najwięcej punktów wygrywa. Wielu z graczy testowych porównywało tą grę do bezbolesnego paintballa, gdyż trzeba się chować przed przeciwnikami oraz “strzelać“ zdjęcia z obiektywu.

Gry na świeżym powietrzu

Druga gra ma nazwę roboczą “świetliki”. Kilka grup jednocześnie rywalizuję ze sobą w zdobywaniu jak największej ilości “znajdziek” pochowanych na określonym obszarze. Każda znajdźka jest zaznaczona na mapie, i jest swego rodzaju monetą, określającą ilość punktów grupy. Ponadto gracze mogą wykonywać zadania dawane przez organizatorów w celu zdobycia dodatkowych punktów. Drużyna, która po określonym czasie zdobędzie najwięcej punktów wygrywa. Na następny rok planujemy dodać do naszej oferty co najmniej jeszcze jedną grę outdoorową, kierującą się podobnymi zasadami jak gra w parku doświadczeń. W planach jest również zorganizowanie kilku gier typu “ekspedycja” W których gracze podróżują autostopem oraz rozwiązują zadania z pomocą lokalnej ludności. Przyszłościowo, chcielibyśmy rozwijać nasz biznes w różnych kierunkach tworząc zróżnicowaną bazę gier terenowych.

Skontaktuj się z nami
Znajdź nas
Odkryj nasze Social Media

Wyślij do nas wiadomość

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe